![]() |
Inflation In Market
1 Attachment(s)
YOU NOW HAVE TO PAY 10 g for a stand!!!!
|
good
|
10 minutes work for one stand?
sick. |
i KNOW its to hlpe out the ecoonmy but make it 5g :(
|
*Happy dance*
|
good.
|
Think,
If your selling minerals or bread say you wanna seel just one and you seel the bread for 3 g, the stand costs 10 g, and you loose 7g, |
it was probably changed because people sent PM's saying stuff such as 'COME TO STAND BLAH! FOR BLAH!'. i am very happy, maybe on the rare occasion i do get on the masses will be worth reading
|
You don't rent a stand to sell a bread. Simple.
|
fudging market... rar
|
True but like its still lots, Im happy tew about it but still..:megaeek: :asleep:
|
Konidias make it 100.
|
so we have to work an hour to sell a hat for 40g?
no tank you |
I hate it too..but think about it
Now you'll only see good stuff for sale because the person doesn't want to waste, and wants to get his 10g worth, he would sell good stuff, and probably cheaper |
you don't understand how prices come about do you?
expenses + profit = final price add 10g to the expenses, you are adding 10g to the final price |
All times are GMT +2. The time now is 08:28 PM. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.
Copyright (C) 1998-2019 Toonslab All Rights Reserved.